Üyelik
  e-Posta :
şifre :
Yayın Kataloğu
  Anı
  Çocuk Kitapları
  Bilim-Teknik
  Bilgisayar
  Sanat
  Müzik
  Sinema-Tiyatro
  Edebiyat
  Biyografi
  Roman
  Öykü
  Klasikler
  Şiir
  Felsefe-Düşünce
  Psikoloji
  Siyaset
  Sosyoloji
  Tarih
  Hobi
  Eğlence-Mizah
  Spor
  Mutfak
  Turizm-Gezi
  Rehber
  Sağlık-Tıp
  İnceleme / Araştırma
 
Çok Satanlar
  -İstanbul Üçlemesi
  -Bitmeyen Mektep-Ciltli
  -İstanbul Üçlemesi
  -Bitmeyen Mektep-Ciltli
  -İstanbulin
  -Komutanların Yazgısı I-II kitap (Kutulu)
  -İstanbul’dan Pencereler
  -Tango Galata
  -Sır Dolu İstanbul
  -Fransa / Paris
Linkler
     
Gönül Özgül


Gönül Özgül, İstanbul’da doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi’ndeki öğrenimini yarım bıraktıktan sonra, bir devlet bankasında 5 yıl çalıştı. Daha sonra Frankfurt’a yerleşti. Uzun yıllar bu kentteki bir telefon firmasında çalışıp emekli oldu.

Gönül Özgül bundan sonra tüm zamanını edebiyat çalışmalarına ayırdı. Öyküleri, Varlık, Türk Dili, Çağdaş Türk Dili gibi edebiyat dergilerinde yayınlandı.

Eserleri: Geminin En Altındaki (Öykü, 1991), Lise Defterleri (Roman, 1995), Dereiçi Sokağı (Roman, 1995), Lise Defterlerinden Sonra (Roman, 1996), Yetmiş Altıncı Kış (Roman, 1998), Sevdalıydın (Roman, 1999), Lise Defterlerine Veda (Roman, 2000), En Kötü Anneyi Bile Ararsınız (Anlatı, 2002), Menekşe (Roman, 2003), Aralık 1999 (Anlatı, 2004), Sevgili Gençliğim (Roman, 2005), Göz Yağmurları (Roman, 2006), Leman’la Lijin (Roman 2019), Gönülce Öyküler (Öykü, 2019).


Yazarın Diğer Kitapları

Gönülce Öyküler
Yankı'ya Haziran Notları
Editör
  

Sevgili okurlarımız,

Gita Yayınları, bir ilke imza attı.

 

Türk gezginlerin kaleminden dünyanın ilginç köşelerini sizlere tanıtıyor. Yuvarlak Dünyanın Köşeleri adı altında başlattığımız serinin ilgi göreceğini umuyoruz. Amacımız; kimi zaman ülke, kimi zaman da bir şehir tanıtmak. Gideceğiniz yerlerin özelliklerini yazıyla anlatırken, fotoğraflarla da görselleştirdik. Çoğu zaman ilginç yerlerin tanımlamalarını  okuruz, ancak fotoğrafları olmadığı için hayal etmek zorunda kalırız. Ya da sık sık fotoğrafını gördüğümüz yerler hakkında hiçbir bilgi sahibi olamayız. Bunları birarada bulabileceğiniz kitaplar tasarlamaktı amacımız. Bunda da başarılı olduğumuzu tahmin ediyoruz. Sizlerden gelen olumlu tepkiler doğru yolda ilerlediğimizi bizlere gösteriyor. Daha yolun başında olduğumuzu biliyoruz, çünkü...

Kitap
 
Yeni Çıkanlar
-Penguen Aves
-Meğer Hayalmiş Bütün Gerçekler-2
-29 EKİM 1923 Cumhuriyet Güncesi
-Benim İnsanlarım
-Benden Yansıyanlar
-Zara'dan Nara'ya
-30 Ağustos 1922- Cumhuriyet Yolu
-Meğer Hayalmiş Bütün Gerçekler
-Mister Spock Kulağı
-İspanya'da Bir Gezgin
Anket
Siteye nereden ulaştınız?
   
   
   
   
Gita Yayınları Dolapdere Cad Yunusbey Sok No 34 Pangaltı Şişli Tel : (0212) 219 09 58 Fax : (0212) 225 94 39 E-mail : gita@gitayayinlari.com