Üyelik
  e-Posta :
şifre :
Yayın Kataloğu
  Anı
  Çocuk Kitapları
  Bilim-Teknik
  Bilgisayar
  Sanat
  Müzik
  Sinema-Tiyatro
  Edebiyat
  Biyografi
  Roman
  Öykü
  Klasikler
  Şiir
  Felsefe-Düşünce
  Psikoloji
  Siyaset
  Sosyoloji
  Tarih
  Hobi
  Eğlence-Mizah
  Spor
  Mutfak
  Turizm-Gezi
  Rehber
  Sağlık-Tıp
  İnceleme / Araştırma
 
Çok Satanlar
  -İstanbul Üçlemesi
  -Bitmeyen Mektep-Ciltli
  -İstanbul Üçlemesi
  -Bitmeyen Mektep-Ciltli
  -İstanbulin
  -Komutanların Yazgısı I-II kitap (Kutulu)
  -İstanbul’dan Pencereler
  -Tango Galata
  -Sır Dolu İstanbul
  -Fransa / Paris
Linkler
Yazarın Sayfası
Yazar detay
     
Murat Talip Özcengiz
Meğer Hayalmiş Bütün Gerçekler-2
Roman

Şiirler, Bebek Koyu’nda toplanıp büyük bir maceraya atılma kararı alsalar, yanlarına aldıkları “Mavistan” isimli bavula yeni bir hayat ihtimali fısıldayan yolların düş haritalarını da koyarlarsa, işte bu muhteşem maceranın adı “roman”dır. Artık şiirler, roman sanatının sonsuz olanakları içinde uzanır, sere serpe yayılır, okyanusları aşar, galaksilere uzanır, hayatı anlama ve sevme arayışında şiir gibi bir roman olur.

Anna UBBELOHDE

Meğer Hayalmış Bütün Gerçekler-2 romanında yazar yine düş ile gerçek arasındaki med-cezirlerinde kelimelerle ustaca dans ediyor. Gerçek hayatta yaşanan acı tatlı olayları hayallerle harmanlayıp şiirlerle bezeyerek okura aktarıyor.

Romanda kahramanımızı kimi zaman Boğaz sahilinde salaş bir meyhanede keyif çatarken ya da Bebek Kahvesi’nde kahvesini yudumlarken, kimi zaman da Mavistan ülkesinde, mavi ahtapotun başkanlığında, mavi ışıklar altında hayatını değiştirecek zor bir sınavın sorularını yanıtlarken buluyorsunuz.

İşte o zaman anlıyorsunuz bütün hayallerin gerçek, gerçeklerin hayal olduğunu.423 Sayfa,   Basım Tarihi :2023     Özgün Dili :Türkçe   Çevirmen :

Yazarın Diğer Kitapları

Meğer Hayalmiş Bütün Gerçekler
Ana Caddede Ölüm; Yaşam


    Bu Sayfayı Yazıcıya Gönderin


Yorum ekleyebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Editör
  

Sevgili okurlarımız,

Gita Yayınları, bir ilke imza attı.

 

Türk gezginlerin kaleminden dünyanın ilginç köşelerini sizlere tanıtıyor. Yuvarlak Dünyanın Köşeleri adı altında başlattığımız serinin ilgi göreceğini umuyoruz. Amacımız; kimi zaman ülke, kimi zaman da bir şehir tanıtmak. Gideceğiniz yerlerin özelliklerini yazıyla anlatırken, fotoğraflarla da görselleştirdik. Çoğu zaman ilginç yerlerin tanımlamalarını  okuruz, ancak fotoğrafları olmadığı için hayal etmek zorunda kalırız. Ya da sık sık fotoğrafını gördüğümüz yerler hakkında hiçbir bilgi sahibi olamayız. Bunları birarada bulabileceğiniz kitaplar tasarlamaktı amacımız. Bunda da başarılı olduğumuzu tahmin ediyoruz. Sizlerden gelen olumlu tepkiler doğru yolda ilerlediğimizi bizlere gösteriyor. Daha yolun başında olduğumuzu biliyoruz, çünkü...

Kitap
 
Yeni Çıkanlar
-Ana Caddede Ölüm; Yaşam
-Penguen Aves
-Meğer Hayalmiş Bütün Gerçekler-2
-29 EKİM 1923 Cumhuriyet Güncesi
-Benim İnsanlarım
-Benden Yansıyanlar
-Zara'dan Nara'ya
-30 Ağustos 1922- Cumhuriyet Yolu
-Meğer Hayalmiş Bütün Gerçekler
-Mister Spock Kulağı
Anket
Siteye nereden ulaştınız?
   
   
   
   
Gita Yayınları Dolapdere Cad Yunusbey Sok No 34 Pangaltı Şişli Tel : (0212) 219 09 58 Fax : (0212) 225 94 39 E-mail : gita@gitayayinlari.com