Üyelik
  e-Posta :
şifre :
Yayın Kataloğu
  Çocuk Kitapları
  Bilim-Teknik
  Bilgisayar
  Sanat
  Müzik
  Sinema-Tiyatro
  Edebiyat
  Biyografi
  Roman
  Öykü
  Klasikler
  Şiir
  Felsefe-Düşünce
  Psikoloji
  Siyaset
  Sosyoloji
  Tarih
  Hobi
  Eğlence-Mizah
  Spor
  Mutfak
  Turizm-Gezi
  Rehber
  Sağlık-Tıp
  İnceleme / Araştırma
 
Çok Satanlar
  -İstanbul Üçlemesi
  -Bitmeyen Mektep-Ciltli
  -İstanbul Üçlemesi
  -Bitmeyen Mektep-Ciltli
  -İstanbulin
  -Komutanların Yazgısı I-II kitap (Kutulu)
  -İstanbul’dan Pencereler
  -Tango Galata
  -Sır Dolu İstanbul
  -Fransa / Paris
Linkler

2004 yılında La Sultane Mahperi isimli romanla edebiyat dünyasına giren GiTa Yayınları, aynı romanı 2005 yılında Mahperi Hatun adıyla Türk okurlarla buluşturdu. Edebi ve felsefi değere sahip birçok eser kimi zaman yayınevine ulaşmadan kimi zaman ise yayımlandıktan sonra kaybolup gitmektedir. Yayınevi olarak seçicilikten ödün vermeden yazar-yayınevi-eser-okur buluşmasını optimum derecede yakalamak en büyük hedefimiz.

Bunun yanı sıra, yayın felsefemize uyan yabancı eserlerin Türkçe’ye kazandırılması da vizyonumuzun bir başka boyutunu oluşturmaktadır. Özellikle, ticari anlamda geniş yankı uyandırmamış, ancak edebi, felsefi ve tarihi tartışmaların odağı olmuş yazar ve eserleri yayın yelpazemize kattık ve katmaya devam edeceğiz.

Türkiye’yi tanıyan ve yazan yabancı yazarların eserlerini her iki dilde okuyucuyla buluşturmak GiTa Yayınları olarak titizlikle üstünde durduğumuz bir başka çalışma alanıdır.

Türkiye'nin ve dünyanın ilginç köşelerini tanıttığımız rehber kitaplar serisi yayınevimizin ürünleri arasında yerini almıştır. 

GiTa Yayınları olarak amacımız: Fransızca kitaplar, gezi rehberleri, İstanbul üzerine yazılmış kitaplar, yakın tarihimizi anlatan anılar ve romanlarla akla ilk gelen yayınevi olmak ve siz okurlarımıza en kaliteli ürünleri sunmak.

 

 

 

 

Editör
  

Sevgili okurlarımız,

Gita Yayınları, bir ilke imza attı.

 

Türk gezginlerin kaleminden dünyanın ilginç köşelerini sizlere tanıtıyor. Yuvarlak Dünyanın Köşeleri adı altında başlattığımız serinin ilgi göreceğini umuyoruz. Amacımız; kimi zaman ülke, kimi zaman da bir şehir tanıtmak. Gideceğiniz yerlerin özelliklerini yazıyla anlatırken, fotoğraflarla da görselleştirdik. Çoğu zaman ilginç yerlerin tanımlamalarını  okuruz, ancak fotoğrafları olmadığı için hayal etmek zorunda kalırız. Ya da sık sık fotoğrafını gördüğümüz yerler hakkında hiçbir bilgi sahibi olamayız. Bunları birarada bulabileceğiniz kitaplar tasarlamaktı amacımız. Bunda da başarılı olduğumuzu tahmin ediyoruz. Sizlerden gelen olumlu tepkiler doğru yolda ilerlediğimizi bizlere gösteriyor. Daha yolun başında olduğumuzu biliyoruz, çünkü...

Kitap
 
Yeni Çıkanlar
-Kayıp Saka Kuşu
-Bitmeyen Mektep
-Vatana Hizmet Yuvaya Hasret
-Lübnan’daki Cennetim Dhour Choueir
-İtalya'da Bir Gezgin
-Akıllı Rakam Defteri
-Akıllı Harf Defteri
-Kataba Teyzeme Mektuplar
-Sargo'nun Kitabı
-Elena'nın Altınları
Anket
Siteye nereden ulaştınız?
   
   
   
   
Gita Yayınları Dolapdere Cad Yunusbey Sok No 34 Pangaltı Şişli Tel : (0212) 219 09 58 Fax : (0212) 225 94 39 E-mail : gita@gitayayinlari.com