Üyelik
  e-Posta :
şifre :
Yayın Kataloğu
  Anı
  Çocuk Kitapları
  Bilim-Teknik
  Bilgisayar
  Sanat
  Müzik
  Sinema-Tiyatro
  Edebiyat
  Biyografi
  Roman
  Öykü
  Klasikler
  Şiir
  Felsefe-Düşünce
  Psikoloji
  Siyaset
  Sosyoloji
  Tarih
  Hobi
  Eğlence-Mizah
  Spor
  Mutfak
  Turizm-Gezi
  Rehber
  Sağlık-Tıp
  İnceleme / Araştırma
 
Çok Satanlar
  -İstanbul Üçlemesi
  -Bitmeyen Mektep-Ciltli
  -İstanbul Üçlemesi
  -Bitmeyen Mektep-Ciltli
  -İstanbulin
  -Komutanların Yazgısı I-II kitap (Kutulu)
  -İstanbul’dan Pencereler
  -Tango Galata
  -Sır Dolu İstanbul
  -Fransa / Paris
Linkler
     
Murat Kefeli
www.muratkefeli.com.tr

Murat Kefeli İstanbul Beyoğlu'nda doğdu. Genç Fm, Radyo 2000, Tempo Fm gibi radyo istasyonlarında programcı olarak çalıştıktan sonra, 2000 yılında N.Ü. Rad. Tv. Prog. bölümünden mezun oldu. 

Üniversite son sınıfta kulaklarında başlayan işitme kaybı nedeniyle radyoculuğu bırakarak internet yayıncılığına yöneldi. 2000 yılında kurduğu internet sitesinde mizah, eleştiri ağırlıklı yazılar yayınlamaya başladı. 
Yaşadığı işitme kaybının nedenine psikiyatrik tanı konmasından 3 yıl sonra, hastalığın kaynağının nörolojik olduğu anlaşıldı. Bir süre sonra görme yetisinin azalmaya başlamasıyla 2007 yılında kör denecek kadar az görmeye başladı.
Kendi hikâyesini anlattığı "Anne Neden Ben?" adlı ilk kitabı, 2007 yılının Ekim ayında ODTÜ Yayıncılık tarafından; kurgu ürünü ilk romanı "Penceremden Gökyüzüne Sarkarken Aşk" 2008 Ağustos ayında GOA Yayınevi'nden; kadına yönelik şiddete dikkat çeken "Veda Balesi" adlı 3. romanı ise 2012 yılı Eylül ayında GiTa Yayınları tarafından yayınlandı.
Antalya Belek'te yaşayan Murat Kefeli, yeni kitabı üzerinde çalışmaya devam ediyor. 


Yazarın Diğer Kitapları

Penceremden Gökyüzüne Sarkarken Aşk
Veda Balesi
Anne Neden Ben
Editör
  

Sevgili okurlarımız,

Gita Yayınları, bir ilke imza attı.

 

Türk gezginlerin kaleminden dünyanın ilginç köşelerini sizlere tanıtıyor. Yuvarlak Dünyanın Köşeleri adı altında başlattığımız serinin ilgi göreceğini umuyoruz. Amacımız; kimi zaman ülke, kimi zaman da bir şehir tanıtmak. Gideceğiniz yerlerin özelliklerini yazıyla anlatırken, fotoğraflarla da görselleştirdik. Çoğu zaman ilginç yerlerin tanımlamalarını  okuruz, ancak fotoğrafları olmadığı için hayal etmek zorunda kalırız. Ya da sık sık fotoğrafını gördüğümüz yerler hakkında hiçbir bilgi sahibi olamayız. Bunları birarada bulabileceğiniz kitaplar tasarlamaktı amacımız. Bunda da başarılı olduğumuzu tahmin ediyoruz. Sizlerden gelen olumlu tepkiler doğru yolda ilerlediğimizi bizlere gösteriyor. Daha yolun başında olduğumuzu biliyoruz, çünkü...

Kitap
 
Yeni Çıkanlar
-Benim İnsanlarım
-Benden Yansıyanlar
-Zara'dan Nara'ya
-30 Ağustos 1922- Cumhuriyet Yolu
-Meğer Hayalmiş Bütün Gerçekler
-Mister Spock Kulağı
-İspanya'da Bir Gezgin
-Çabuk Sıkılan Adam
-Yankı'ya Haziran Notları
-Kayıp Saka Kuşu
Anket
Siteye nereden ulaştınız?
   
   
   
   
Gita Yayınları Dolapdere Cad Yunusbey Sok No 34 Pangaltı Şişli Tel : (0212) 219 09 58 Fax : (0212) 225 94 39 E-mail : gita@gitayayinlari.com